Kanuumatkad Valgejõel on alanud

Kevadide kanuumatk Valgejõel

Kevadide kanuumatk Valgejõel

Suusamatkade hooaeg on selleks korraks läbi, aitäh kõigile, kes talvel meiega koos suusamõnusid nautisid. Samas pakub lumesulamise tagajärjel tekkiv suurepäraseid võimalusi kanuuga jõele minna, seega tasub siinkohal üle korrata kevadise kanuumatkameelespead.

Kevadisel kanuumatkal on omad võlud ja ohud, mistõttu peaks algajal matkahuvile suurveega jõele minnes silmas pidama üsna mitut aspekti. Nimelt on vee vool kiire, vesi ise külm ja seda on palju. Kergemal juhul võib ümber kukkumise korral saada nohu või väiksema külmetuse, kuid halvimal juhul võib see jääda matkaja viimaseks sõiduks.

Kui soov kanuutama minna on siiski kindel, siis vali selleks aeglasema vooluga ja kärestikuvaba jõgi ( näiteks Valgejõgi), korralik riietus ja jalanõud ning kogenud instruktor. Kahjuks tulevad paljud osalejad matkale jalas kummikud, lootes, et nii ei lähe jalad vesisel kaldal kanuusse sisse ja välja käies märjaks, kuid ei arvestata, et ümber minnes täitub kummik veega ja veab matkahuvilise põhja.

Kui matkajale renditakse kanuu ilma vajaliku instruktaažita, siis on ohutum minna sellega porilompidele kui jõele seilama. Kui instruktaaži käigus jääb midagi ebaselgeks, siis tasub kindlasti küsida täpsustavaid küsimusi, sest ütleb ju isegi vanasõna, et küsija suu pihta ei lööda.

Vaata ka kriitilise pilguga üle matkakorraldaja poolt antav varustus, mõlade ja kanuu “vastupidavus” ja päästevesti seisukord. Kui korraldaja ei taga kliendile päästevesti olemasolu, siis ei tasu jõele minna – olgu ujumisoskus nii hea kui tahes. Vesti selga pannes tuleks kontrollida vesti lukke ja kinnitusi, et need ikka toimiksid ja oma funktsiooni täidaksid.

Hea oleks saada grupi peale vähemalt üks veekindel kott, kuhu sisse saate panna oma telefoni(d). Nii saab pidada ühendust kanuumatka korraldajaga ja vajadusel ka abi kutsuda.
Jätke kindlasti meelde matkakorraldaja nimi ja võimalusel ka kontakt. Kui olete jõel oma matkakaaslased silmist kaotanud või satute ohtlikku olukorda, siis lähedusest abi otsides on hea teada matkakorraldaja nime, matka lõpp-punkti ja korraldaja kontakte.

Kui jõele läheb rohkem kui üks kanuu, siis tuleb kindlasti pidada meeles, et sõita tuleb ühtse meeskonnana ja ei tohi kaotada kontakti ees ja taga oleva kanuuga, kuna vajadusel saate üksteist aidata.

Matkale minnes ärge unustage, et lähete siiski veepeal korraldatavale ettevõtmisele. Seega ärge võtke kaasa asju, mis ei ole jõel vajalikud – kallid fotoaparaadid, autovõtmed ja muu selline kraam on peale ümberminemist kas kadunud või kasutuskõlbmatud. Kui olete prillikandja, siis võimalusel kandke matkal läätsesid, prillipaelu või siis jätke prillid üldse kaldale. Parem paar tundi “udust” nägemist, kui mitu päeva pimeduses kuni uute prillide saamiseni.

Kuna kanuu on sõiduvahend, mis vajab juhtimist, siis ei sobi sellega sõitmise ajal tarvitada alkoholi. Vägijooke pruukides tõstate küll oma tuju, kuid langetate reageerimise kiirust, mida hiljem jõel hädasti vaja võib minna.

Ka parimad sõitjad võtavad jõele minnes kaasa vahetusriided. Kui matk ei ole väga pikk, siis jäta need korraldaja kätte ja saad need vajadusel peale matka selga panna. Pikema matka puhul võta kaasa mitu paari kuivasid riideid, ühed paki kilesse ja võta endaga kanuusse ja teised jäta korraldaja kätte.

Kohtumiseni kevadisel Valgejõel!

Küsi meilt kanuumatka hinnapakkumist aadressilt info@leppoja.ee või telefonilt 56 214 304

 

Sildid , , , , ,
Postitatud Uudised