Kanuumatkad

Kanuutajad Leppojal

Kanuutajad Leppojal

Põhjusi kanuumatka kasuks otsustamiseks on mitmeid. Leppoja matkajuht Tõnu Reinvaldi sõnul toimub kanuutamine Eesti ühel vaheldusrikkamal jõel, mida ümbritsevad ürgmetsad ja kaunis loodus. Ühelt poolt on jõgi piiriks Põhja-Kõrvemaa maastikukaitsealale ja teiselt poolt Eesti kaitseväe polügoonile. Valgejõgi on üks Eesti kauneimaid jõgesid, mida ümbritseb väga vahelduv loodusmaastik ja kaunid kaldad. Piirkond sobib nii kanuutamisega tutvust tegevale huvilisele, kui ka kogenud sõitjale.

Iga kanuumatka alguses viib Leppoja instruktor läbi kanuutamise algväljaõppe. Ülevaatliku koolituse ajal räägitakse, milliste ohtude ja riskidega tuleb jõe peal arvestada ja kuidas kasutada päästevarustust. Lisaks saavad osalejad teada, millised on mõla käsitlemise õiged võtted ja kuidas kanuusse istuda ning kuidas seda edukalt juhtida. Tänu koolitusele tunned Sa kanuumatkast maksimaalselt rõõmu ja leiad aega looduse nautimiseks, viies metsast kaasa hea meeleolu ja puhanud vaimu.

Kanuumatku korraldame perioodil aprillist novembrini, kestusega kahest tunnist kuni mitme päevani. aprill-november.

Meie matk sisaldab

  • algõpet, mida viivad läbi koolitatud instruktorid;
  • varustust (mõla ja päästevest);
  • veekindlat kotti (mobiiltelefoni või muude väärisesemte jaoks);
  • GPS saatjat, et oleksite kergesti leitav;
  • transporti lõpp-peatusest puhkekeskusesse (traditsioonilise lõpp-peatuse puhul).

Leppoja on Eestis üks kahest kanuumatkapakkujast, kes annab oma klientidele kanusse kaasa GPS saatja ehk träkkeri, mis võimaldab matka korraldajal jälgida kanuu asukohta ning probleemide korral kiiret abi pakkuda, mistõttu on kanuutamine turvalisem.

Kui teil on erisoove matka kestvuse või ülesehituse osas, siis andke meile kindlasti teada, sest saame organiseerida kanuumatka kooskõlas teiepoolse nägemusega. Valgejõel korraldame nii ühe, kui ka kahepäevaseid kanuumatku.

Valgejõe piirkonnas saame läbi viia ka kombineeritud matkasid, kus ühel päeval käiakse jalgsi ja teisel päeval sõidetakse kanuuga.

Võõrustame meeleldi ka väiksemaid kanuumatkaseltskondi (kasvõi 1 või 2 inimest).

Võta meiega ühendust ja broneeri matk või vaata matkade pilte meie galeriist.

Kanuumatka hinnaks on orienteeruvalt 25 eurot inimese kohta.

Kohtumiseni matkal!